Kurumsal

Atılgan Grup Hakkında

1969 yılında Ahmet Atılgan tarafından Rize’de yedek parça satışı ile ticarete başlayan Atılgan Grup, 1986 yılında İstanbul Aksaray’da faaliyetlerine devam etmiştir. 1996 yılında “Ford Yetkili Bayiliği”ni Rize Ford bayisi olarak alan Atılgan Otomotiv araç satış, servis, yedek parça ve ikinci el satışı ile 10.000 m2 lik Sancaktepe’de ki 4S plazasında hizmetlerini büyütmüştür. 2002 yılında Artvin FordBayiliğini; 2007 yılında ise İstanbul Ford Bayiliğini almıştır. İstanbul’da faaliyet gösterdiğimiz plazamız toplam 16.000 m2 alanı olup, Ford bayileri arasında Türkiye’deki en büyük plazadır.

Toptan yedek parça pazarında tüm Türkiye genelinde 1.000’in üzerinde bayii ve müşterisi olan Atılgan Grup, uzun yıllar Ford orijinal yedek parça satışında liderliğini sürdürmektedir. 2012 yılında Rize Renault olarak 2014 yılında ise İstanbul Renault ve Dacia yetkili bayiliğini almış olup, yeni plazalarımızda bu marka araçların satış servis ve yedek parça hizmetleri devam etmektedir.

Müşterilerimizin ikinci el araç alım satım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, sektördeki yılların tecrübesi ile ikinci el satış hizmetine taşımış, ikinci el showroomumuzla geniş imkanlara sahip bir organizasyon oluşturmuştur ve faaliyetleri her geçen gün artmaktadır.

Yedek parça sektöründe yurtdışında da ülkemizi temsil eden Atılgan Grup, Romanya-Bükreş ve Ukrayna-Odessa şubeleri bulunmakta ve 25 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Ayrıca, Atılgan Grup bünyesinde İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyette olan Atıl-San Otomotiv’de ana sanayi ve yan sanayi için yedek parça imalatı yapılmaktadır.

500’e yakın çalışanıyla müşterilerine hizmet veren Atılgan Grup şirketleri, insan kaynakları ve Atılgan misyonundan yararlanarak müşteri sadakatini mümkün kılacak marka değerini yaratmayı ilke edinmiş ve global işbirlikleri ile bölgesel olarak büyümeyi kendine hedef belirlemiştir.

Müşteri memnuniyeti ve güven üzerine kurulu hizmet anlayışı ile dünya çapında saygın markaların temsilciliğini gerçekleştiren Atılgan Grup, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelere uyum sağlayarak Türkiye’de değişimin öncüsü olmaya devam etmektedir.

Atılgan İstanbul Ford

Atılgan Grup bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Atılgan Otomotiv, 2007 yılından bu yana Türkiyenin en büyük Ford Plazası olarak otomotiv adına ihtiyaç duyacağınız her konuda hizmet vermektedir. Atılgan İstanbul aynı zamanda Türkiye genelinde yer alan Ford Plazalarının en büyüğü olma özelliğini taşımaktadır.

Atılgan Rize Ford

1986 yılında 2S plaza olarak faaliyetine başlamış olan Rize Atılgan Ford, 1993 yılında yeni plazasına geçmiş ve halen 3S olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Atılgan Artvin Ford

2006 yılında 3S plaza olarak faaliyete geçen Artvin Atılgan Ford, halen Atılgan Grup bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Atılgan Rize Renault

2012 yılında faaliyete başlayan Atılgan Rize Renault, sıfır araç satış ve servis hizmetleri vermektedir.

Atılgan İstanbul Renault & Dacia

Atılgan Grup bünyesinde ki en yeni plaza olan Atılgan İstanbul Renault & Dacia bayimiz, 2014’ten bu yana hizmet vermektedir.

Toptan ve Perakende Yedek Parça

Atılgan Otomotiv, toptan yedek parça operasyonu ile Ford marka orjinal yedek parçaların tüm Türkiye’de dağıtımını yapmakta olup, konusunda pazarda lider konumdadır. Farklı lokasyonlarda toplam 10.000 m2yi aşan depo alanı, 40.000 adet yedek parça çeşidi ve yüksek bulunurluk oranıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

Aynı zamanda yetkili servislerimizde perakende yedek parça satış hizmeti de bulunmaktadır.

Haberler