Kurumsal

Atılgan Otomotiv

1969 yılında Ahmet Atılgan tarafından Rize’de yedek parça satışı ile ticarete başlayan Atılgan grup, 1986 yılında İstanbul Aksaray’da faaliyetlerine devam etmiştir. 1996 yılında Ford Yetkili Bayiliğini alan Atılgan Otomotiv, araç satış, servis, yedek parça ve ikinci el satışı ile 10.000 m’2 lik 4S Plazasında hizmetlerine devam etmektedir. 2002 yılında Artvin’de 2007 yılında ise İstanbul’da Ford Yetkili Bayiliğini almıştır. İstanbul’da faaliyet gösterdiğimiz plazamız toplam 16.000 M2 alanı olup, Ford bayileri arasında Türkiye’deki En büyük Plazadır.

Toptan yedek parça pazarında tüm Türkiye genelinde 1.000’in üzerinde bayii ve müşterisi olan Atılgan Grup, uzun yıllar Ford orijinal yedek parçada liderliğini sürdürmektedir. 

2012 yılında Rize’de 2014 yılında ise İstanbul’da Renault ve Dacia yetkili bayiliğini almış olup, yeni plazalarımızda bu marka araçların satış servis ve yedek parça hizmetleri devam etmektedir.

Müşterilerimizin filo kiralama ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, sektördeki yılların tecrübesi ile Filo Kiralama Hizmetine taşımış, filo kiralamada geniş imkanlara sahip bir organizasyon oluşturmuştur.

Yedek parça sektöründe yurtdışında da ülkemizi temsil eden Atılgan Grup, İngiltere-Londra, Romanya-Bükreş, Ukrayna-Odessa ve Çin-Shanghai’de şubeleri bulunmakta ve 25 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Ayrıca, Atılgan Grup bünyesinde İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyette olan Atıl-San Otomotiv’de ana sanayi ve yan sanayi için yedek parça imalatı yapılmaktadır.

500’e yakın çalışanıyla müşterilerine hizmet veren Atılgan Grup şirketleri, insan kaynakları ve Atılgan misyonundan yararlanarak müşteri sadakatini mümkün kılacak marka değerini yaratmayı ilke edinmiş ve global işbirlikleri ile bölgesel olarak büyümeyi kendine hedef belirlemiştir.

Müşteri memnuniyeti ve güven üzerine kurulu hizmet anlayışı ile dünya çapında saygın markaların temsilciliğini gerçekleştiren Atılgan Grup, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelere uyum sağlayarak Türkiye’de değişimin öncüsü olmaya devam etmektedir.

Haberler