Ford'unuzun garantisini ve bakım toleranslarını uzattık

Garanti Süresi Uzatma Kampanyası

Periyodik bakım zamanı gelen, garanti süresi dolmadan garanti kapsamında işlem yaptırmak isteyen müşterilerimiz acele etmesinler diye:

FORD’UNUZUN BAKIM TOLERANSINI 45 GÜN VE +2500 KM UZATTIK

 

31 Mayıs 2020 tarihine kadar süre nedeniyle periyodik bakım zamanı gelmiş müşterilerimiz için süre dolumundan ilave 45 gün, kilometre nedeniyle periyodik bakım yaptırtması gereken müşterilerimize ise bakım kilometresi +2500 km bakım yaptırma toleransı sağlanacaktır.

 

BU DÖNEM FORD’UNUZU GARANTİ ALTINA ALDIK.

Garantili araçları ile servislerimize gelemeyen müşterilerimiz, ilgili dönemde 444 FORD’u (3673) aradıklarında veya yetkili bayilerimiz üzerinden araçlarının problemini bildirdikleri durumda dönem sonunda araçları garanti dışında kalsa da dönem sonu tarihinden itibaren +30 gün daha garantide kalmaları sağlanacaktır.


Ford’unuzu kullanmayı çok özlediğinizi biliyoruz. Covid-19 salgınından sonra ve ihtiyaç duymanız durumunda acil durumlarda aracınızın sizi en iyi şekilde karşılayabilmesi için haftada 5 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz işlemleri sizinle paylaşmak istedik. Aşağıda tariflediğimiz basit işlemleri uygulayarak aracınızın sağlığını da en üst seviyede tutabilirsiniz.

 

  • Eğimli araziye park edilmesi durumunda el freni mutlaka çekilmeli, iki haftada bir aracın el freni çalışma performansını kontrol etmelisiniz.
  • USB ve çakmaklık girişine bağlı tüm elektronik yükleri (şarj kablosu vs.) sökünüz.
  • Aracınızı haftada bir kez min. 5dk rölantide çalıştırınız. (Kapalı ve havalandırması bulunmayan otoparkta aracın çalışması zehirli gaz salımına neden olacağı için işlemin açık havada yapılması önerilir.)
  • Aracınızın havalandırma konumunu dış hava sirkülasyon olarak ayarlayınız.
  • İki haftada bir aracınızın klimasını soğutma konumunda yaklaşık 5dk çalıştırınız.
  • İki haftada bir aracınızın bulunduğu konumu, lastikleri yarım tur dönecek şekilde yer değiştiriniz.
  • İki haftada bir aracınızın lastik basınçlarını gözle kontrol ediniz.

 


1Covid-19 nedeniyle kritik dönem olarak ilan edilmiş olan 01 Mart - 31Mayıs 2020 tarihleri arasında geçerli olmak koşuluyla; süre nedeniyle bakım zamanı gelmiş müşterilerimiz için ilave 45 gün, kilometre nedeniyle periyodik bakım yaptırtması gereken müşterilerimize ise bakım kilometresi +2500 km periyodik bakım yaptırma toleransı sağlanacaktır. Ford Otomotiv San. A.Ş. bu süreçte değişebilecek olan koşullar nedeniyle bakım değerlendirmesi ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


2Covid 19 nedeniyle kritik dönem olarak ilan edilmiş olan 01 Mart - 31Mayıs 2020 tarihleri arasında geçerli olmak koşuluyla; Bu dönemde mücbir sebeplerden dolayı aracını sınırlı olarak kullanan müşterilerimizin arıza bildirimi 01Temmuz 2020 tarihine kadar garanti süresinden bağımsız olarak arıza içeriği ve oluşum nedenine göre değerlendirilmesi sağlanacaktır. Ford Otomotiv Sanayi A.Ş bu süreçte değişebilecek olan koşullar nedeniyle garanti değerlendirmesi ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Servis Randevusu

Bilgi Alın